• Logo
  • Ciepło systemowe logo
  • Teraz Polska
  • FAIR PLAY
  • WZOROWA FIRMA
  • Unia europejska

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę.

Zrozumiałem

Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

WZOROWA FIRMA Certyfikat nr 98 otrzymuje MPEC –Rzeszów Sp. z o.o.

LOGO WZOROWA FIRMA pełna tablica

W dniu 20 grudnia  2021 podczas Uroczystej Gali, która miała miejsce w Sali Konwaliowej Hotelu Gromada w Warszawie, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej-Rzeszów Sp. z o.o. przyznano tytuł "Wzorowej Firmy" potwierdzony Certyfikatem nr 98. Konkurs "Wzorowa Firma" jest jednym z najbardziej prestiżowych projektów, skierowanych do Polskich przedsiębiorstw i firm komunalnych, producentów, podmiotów prywatnych i instytucji kultury. Realizowany od wielu lat - skupia się przede wszystkim na zaprezentowaniu osiągnięć,  w  najważniejszych dla rozwoju dziedzinach życia społecznego. Ocena uczestników biorących udział w konkursie prowadzona jest w oparciu o materiały przygotowane przez organizatora konkursu, a pochodzące z Urzędów Miast i Gmin, Urzędów Marszałkowskich. Potwierdzają w ten sposób informację m.in. z zakresu wykorzystania „Funduszy Ochrony Środowiska”, „Funduszy Unijnych” czy zrealizowanych inwestycji. Całość opracowania jest następnie konsultowana i przekazywana przedsiębiorcom, jako ostateczna decyzja Kapituły Konkursu „Wzorowa Firma”.  

      
 Certyfikat nr 98Kapituła Konkursu oraz Członkowie Forum Ekspertów byli pod wrażeniem, wydatkowanej   w ostatnich latach kwoty 213 mln zł  przeznaczonej na realizacje inwestycji oraz wskazali na wysoki stopień i skuteczność pozyskiwania środków finansowych z Funduszy Unii Europejskiej, które  w znacznym stopniu przyczyniły się do realizacji tych inwestycji.
Na podstawie informacji uzyskanych m.in. z Urzędu Marszałkowskiego Rzeszowie                  a przedstawionych na posiedzeniu Kapituły Konkursu ,,Wzorowa Firma”, Forum Ekspertów stwierdziło, że najważniejszym osiągnięciem  w rozwoju spółki było zlikwidowanie węzłów grupowych na terenie Rzeszowa oraz rozbudowa sieci ciepłowniczej oraz likwidacja   nieefektywnych źródeł ciepła, co przyczyniło się do ograniczenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery.  Wymienione powyżej argumenty to tylko część pozytywów, przypisanych przez Forum Ekspertów dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – Rzeszów Sp. z o.o., które w zgodnej opinii Kapituły Konkursu w pełni zasłużyły na przyznanie wyróżnienia specjalnego ,,Wzorowa Firma 2021” .

list gratulacyjny

© 2021 MPEC-Rzeszów Sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone                                             Deklaracja dostępności